Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Bezpieczne zakupy
  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje
Producenci
Gymnema sylvestre czyli jak przestać jeść słodycze.. 0
Gymnema sylvestre czyli jak przestać jeść słodycze..

Gymnema sylvestre czyli jak przestać jeść słodycze...

Jak działa Gymnema Sylvestre?

Roślina ta została wspomniana już w starożytnych indyjskich te kstach ajurwedy jako "Gurmar", co w sanskrycie oznacza dosłownie "niszczyciel cukru". Jej najważniejszy składnik aktywny – kwasy gymnemowe – wypełniają kubki smakowe , blokując odczucie słodkiego smaku na języku. W konsekwencji zmniejsza się apetyt na słodycze i zaczynamy przyjmować je znacznie rzadziej. Ponadto, kwasy gymnemowe skutecznie pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, a dzieje się to za sprawą kilku mechanizmów. Po pierwsze, związki te, hamują wchłanianie glukozy w jelitach. Po drugie regeneruj ą komórki beta trzustki i stymulują je do wydzielania insuliny.

Badania a Gymnema... W jednym z badań oceniano skuteczność GS4, będącego ekstraktem z l iści Gymnema sylvestre, w leczeniu hiperglikemii. W badaniu wzięło udzia ł 22 pacjentów z cukrzycą typu 2. Pacjenci ci przyjmowali również regularne leki doustne w celu kontrolowania cukrzycy. GS4 podawano każdemu z uczestników badania w dawce 400 milig ramów dziennie przez 18 do 20 miesięcy. Każdy uczestnik zażywał równocześnie supleme nt i konwencjonalny lek przeciwcukrzycowy. Podczas suplementacji GS4 uczestnicy wykazali obniżony poziom glukozy we krwi na czczo i poziomy hemoglobiny A1c. Suplemen t był tak skuteczny, że pięciu uczestników badania było w stanie powstrzymać konwencj onalne leczenie farmakologiczne. Zauważono, że byli w stanie utrzymać prawidł owy poziom glukozy i hemoglobiny nawet po przerwaniu ich konwencjonalnych terap ii. Naukowcy ustalili, że komórki beta trzustki mogły zostać naprawione lub zregenerowane u uczestników, którzy zażywali GS4 jako suplement.

W innym badaniu naukowcy dali 27 osobom z cukrzycą typu 1 (zależną od insuliny) 400 mg ekstraktu Gymnema sylvestre (GS4) dziennie. Po 10 do 12 mie siącach stwierdzono, że ekstrakt z Gymnema Sylvestre przyniósł szereg korzyści. Obserwowa no obniżenie poziomu cukru we krwi na czczo i hemoglobiny A1c. Zmniejszono równ ież zapotrzebowanie na insulinę.

Czy Gurmar naprawdę blokuje słodki smak? Tak. Wystarczy przełamać kapsułkię i wysypać na język jej zawarto ść. Następnie zjeśc coś słodkiego. Bez smaku ;)

Jak długo trzeba przyjmować Gymnema sylvestre zanim zobaczy się pi erwsze efekty? W odróżnieniu od leków które zapewniają natychmiasto we działnie, ziołowe suplementy progresywie wzmacnianiają i wspomagają naturalne funckje or ganizmu. Większość suplementów ziołowych, w tym Gymnema, należy przyjmować prz ez co najmniej 3 do 4 tygodni aby zauważyć pierwsze efekty.

Czy można suplementować dawkę większą niż zalecana na opakowani u? Dawka, którą producent zaleca na butelce jest klicznie przebada ną, skuteczną dawką.

Czy można przyjmować Gurmar wraz z lekami na receptę? Produkt nie był badany równolegle z innymi lekami na recep tę więc nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Może pojawić się reakcja krzyżowa więc każdorazowo warto upewnić się,że lekarz prowadzący wie o wszystkich ziłowych supl ementach które planuje się zażywać.

Czy ten produkt może być przyjmowany podczas ciąży lub karmienia piersią? Nie zalecamy żadnych produktów ziołowych kobietom w ciąży lub karmiącym.

Jaki jest skład produktu?

Boca Botanica przygotowała standaryzowany na zawartość 25% ekstrakt z Gymnema sylvestre. Połączenie ekstraktu ze sproszkowanymi liśćmi w natural nej formie pozwala zachować pełne spektrum działania rośliny, która oprócz kwasów gymn emowych cechuje się obecnością wielu substancji biologicznie czynnych takich jak kwas HCA czy pierwiastki chromu.

Boca Botanica stawia tylko na naturane składniki, pochodzące od certyfikowanych dostawców. W produktach tej marki nie znajdziemy sztucznych wype łniaczy takich jak: substancje zbrylające, wiążące, konserwanty czy aromaty. Dod atkowo wszystkie rośliny użyte w procesie produkcji są wolne od GMO. Co najważniejsze użyte składniki są najwyższej jakości a standaryzajcja ekstraktów gwarantuję wysoką zawartość cennych, roślinych związków.

Zachęcamy do skorzystania z Naszej oferty, produkt Bocca Botanica Gurmar znajdziecie państwo pod tym linkiem Sprawdź i Kup

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl